Mistrzowie Województwa Opolskiego...
Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie oficjalnie została Mistrzem Województwa Opolskiego w turnieju ORLEN Orlik Basket Cup by Jeremy Sochan. Finał wojewódzki odbył się 5 maja 2026 r. w hali OSiR w Niemodlinie, gdzie nasi zawodnicy pokonali wymagających rywali z Opola, Strzelec Opolskich i Otmuchowa.
Oto kluczowe informacje dotyczące tego sukcesu i dalszej drogi zespołu:
- Skład zwycięskiej drużyny: Adam Wydra, Dawid Moździerski, Carlos Lorenzo Borrazas, Jakub Wachowski, Bartosz Słodkowski, Stanisław Sikora, Rafał Widera, Maciej Ruzik, Aleksander Środa, Tymon Julianowski, Tymon Drobisz, oraz Marcel Dutkiewicz.
- Wyróżnienia indywidualne:
- Adam Wydra: MVP całego turnieju wojewódzkiego. W nagrodę weźmie udział w prestiżowym campie koszykarskim.
- Dawid Moździerski: MVP drużyny SP 1 Niemodlin.
- Co dalej?: Jako mistrzowie województwa, chłopcy z Niemodlina uzyskali awans do Wielkiego Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2026 r. w ERGO ARENIE (Trójmiasto). Tam zmierzą się z najlepszymi szkołami z pozostałych 15 województw o tytuł mistrza Polski.
Warto dodać, że dzień wcześniej (4 maja) sukces świętowały również dziewczęta z brzeskiej "Piątki", co pokazuje, że hala w Niemodlinie była w tych dniach prawdziwym centrum młodzieżowej koszykówki w regionie.
Czy wybieracie się wspierać drużynę podczas finału w ERGO ARENIE w czerwcu?
Data publikacji: 06-05-2026 13:34
Opublikował: Marcin Janik
Data modyfikacji: 07-05-2026 10:57
Modyfikował: Marcin Janik








